Brúigh ar aon imeacht sa liosta seo chun tuilleadh eolais a fháil.
0 Comments
Siúlóid Éasca: An Uaimh, Bruach na Bóinne, Contae na Mí. Fad: idir 10 agus 14 km, Dreapadh: 0 m Treoraí: Seán Tús na siúlóide: Carrchlós na Rampar (The Ramparts), An Uaimh, Contae na Mí, (Tagairt Eangaí: O 875 679 nó N53.6536, W6.6775) Tá an tsiúlóid seo ar chosán a bhfuil dromchla maith air. NB – Bí ann ag 10:45 r.n. le bheith réidh chun tosú ag siúl ag 11:00 r.n. go cruinn Nóta: Má tá tuilleadh eolais uait téigh i dteagmháil linn. Treoracha go dtí tús na siúlóide: Ó Bhaile Átha Cliath ar an M3. Fág an mótarbhealach ag Éalú 8 agus lean na comharthaí go dtí An Uaimh ar an R147. Sa bhaile cas ar dheis ar an R153 (an bóthar go Baile Ceannt - Kentstown). Téigh trasna an droichid agus sroichfidh tú an carrchlós tar éis 300 m ar an taobh clé. Nó lean an nasc seo ar Google Maps Eagrófar 2 shiúlóid threoraithe mar chuid den Five Lamps Festival ina mbeidh cur síos ar Ailtireacht agus ar Innealtóireacht Stairiúil na nDugthailte. Siúlóid A) Teacht le chéile : 6:00 i.n. Dé Céadaoin, 17 Aibreán 2024, ag La Touche House, os comhair Busárus. Beidh an tsiúlóid seo i gceantar Theach an Chustaim. Cuir áit in áirithe ar an nasc seo in Eventbrite. Siúlóid B) Teacht le chéile: 11:00 i.n. Dé Sathairn, 20 Aibreán 2024, ag Stáisiún Luas, Iosta na Rinne (The Point), an Líne Dhearg. Beidh an tsiúlóid seo i gceantar an Chalaphoirt Cuir áit in áirithe ar an nasc seo in Eventbrite. Mairfidh na siúlóidí timpeall uair go leith. Treoraí: Breandán Beidh fáilte roimh chách. Beidh na siúlóidí féin saor in aisce, ach ní mór iad a chur in áirithe ar Eventbrite chun srian a choinneáil ar an líon daoine a bheidh páirteach iontu. Má bhíonn tuilleadh eolais uait téigh i dteagmháil linn. Tosófar an tsiúlóid seo ag 10:30 r.n. Siúlóid Mheánach: Gleann na Smól, An Charraig, An Suíochán, An Baile Mór Fad: 13 km, Dreapadh: 600 m, 4 – 4.5 huaire an chloig ag siúl. Treoraí: Seán -------------- Áit chruinnithe: Sráid Mhic Liam Íochtarach os comhair iar-oifigí BSL – Clifton Hall (Eircode D02 XP89). Imeoimid ag 9:30 r.n. go cruinn. (http://www.cnocadoiri.com/treoracha.html ) Nó Tús na siúlóide: 10:15 ag carrchlós príobháideach ag barr Thaiscumar Bhóthar na Bruíne, (Tagairt Eangaí: O 10480 20706 nó N53.2255, W6.3465) NB – Tosóimid ag siúl ag 10:30 r.n. go cruinn Nóta: Má tá tuilleadh eolais uait téigh i dteagmháil linn. Treoracha go dtí tús na siúlóide: Ó chathair Bhaile Átha Cliath :- Gabh 6 km ar an R114 (Ascaill Ghort an Ime - Butterfield Avenue ó Chaisleán Ráth Fearnáin) go Teach na Giúise (Firhouse) agus An Seanbhábhún (Old Bawn) agus lean díreach ar aghaidh. 550 m tar éis an Old Mill Tavern sa Seanbhábhún cas ar chlé ar Bhóthar Bhóthar na Bruíne. Lean an bóthar sin isteach sa Ghleann agus cas ar dheis tar éis 6 km. Sroichfidh tú an carrchlós ar thaobh na láimhe clé tar éis 500 m eile. Nó lean an nasc seo ar Google Maps go dtí an carrchlós. Tá uimhir ghutháin ag an gcarrchlós – 086 882 8415, agus costas €5 in airgead tirim ar an bpáirceáil. TREALAMH AGUS FEISTEAS RIACHTANACH Bí cinnte go bhfuil gach rud ar an liosta seo agat – Trealamh agus feisteas Siúlóid Éasca: Gleann an Chláraigh (Clara Vale). Fad na siúlóide - 10.5 km, Dreapadh – 200 m, 2.5 - 3 huaire an chloig ag siúl. Treoraí: Deaglán NB - I ndiaidh na siúlóide beidh béile againn in The Wicklow Heather sa Láithreach ag 3:30pm. Cuir fios orainn lá roimh ré, ar a laghad, chun spás a cur in áirithe. Ar ndóigh, is féidir bheith ag an mbéile linn gan dul ar an tsiúlóid. --------------------- Tús na siúlóide: An geata ag an bealach isteach go Foraois Ghleann an Chláraigh. (Tagairt eangaí T 17039 92284 , nó N52.9689, W6.25873) Bí ann ag 10:45 r.n. le bheith réidh chun tosú ag siúl ag 11:00 r.n. Beidh an tsiúlóid seo ar chosáin agus ar bhóithre coille, ach tá seans go mbeidh sé fliuch nó lábach in áiteanna. Má bhíonn tuilleadh eolais uait nó má bhíonn síob uait go dtí tús na siúlóide téigh i dteagmháil linn. Toisc Pharáid Lá 'le Pádraig ní bheidh aon áit chruinnithe againn i lár na cathrach an uair seo. Treoracha go dtí tús na siúlóide: Ag teacht ó Bhaile Átha Cliath – Imigh den M11 ag Cill Mocheanóg agus gabh an R755 go dtí an Tóchar agus an Láithreach. Ag Lynham’s sa Láithreach cas ar chlé ar an R755. Lean an R755 ar feadh 5.9km agus cas ar clé ar an L6120. Lean an bóthar sin thar an droichead cúng agus an eaglais agus sroichfidh tú an t-ionad páirceála tar éis 600m ar an taobh deas. Nó lean an NASC seo ar GoogleMaps go dtí tús na siúlóide. Nóta - Tosófar an tsiúlóid seo ag 10:30 r.n. ------------------------------ Siúlóid sléíbhe mheánach: An Láithreach, Gleann Dá Loch, Slí Chualann, Sliabh an Doire Bháin Fad: 17 – 18km, Dreapadh: 600 m, 4.5 – 5 huaire an chloig ag siúl ------------ Áit chruinnithe: Sráid Mhic Liam Íochtarach os comhair Oifigí BSL - Clifton Hall (Eircode D02 XP89) - (http://www.cnocadoiri.com/treoracha.html) Imeoimid ag 9.15 r.n. go cruinn. Nó Tús na siúlóide: Carrchlós ag páirc imeartha an CLG sa Láithreach. (Tagairt eangaí – T 142 960 nó N53.0025, W6.2998). 600m ó dheas ón Láithreach Bí ann ag 10:15 r.n. le bheith réidh chun tosú ag siúl ag 10:30 r.n. Treoraí: Deaglán Nóta: Má tá tuilleadh eolais nó síob uait téigh i dteagmháil linn, lá roimh ré. Treoracha go dtí tús na siúlóide: Ó Bhaile Átha Cliath- Téigh ar an M11 go Cill Mocheanóg, ansin ar an R755 go dtí an Tóchar agus an Láithreach. Cas ar chlé ag an Láithreach agus tar éis 600 m cas ar dheis ag an gcomhartha do na Muilte Olla (Woollen Mills). Tá an carrchlós ar thaobh clé an an mbóthar sin. Nó lean an nasc seo ar GoogleMaps go dtí tús na siúlóide ------- TREALAMH AGUS FEISTEAS RIACHTANACH Bí cinnte go bhfuil gach rud ar an liosta seo agat. Trealamh agus feisteas |
Eolas fúinnClub siúl sléibhe trí Gaeilge. Aimsigh ar an suíomhNaisc Thapa
All
|