Brúigh ar aon imeacht sa liosta seo chun tuilleadh eolais a fháil.
0 Comments
Dumhach Thrá agus an Bulla Theas
Teacht le chéile: 6:30 pm ag an Siopa Spar ag Faiche Dhumhach Thrá (Sandymount Green). An tSiúlóid: An trá, Port na Sliogán (Shellybanks), seanstáisiún cumhachta an BSL, Balla an Bhulla Theas go dtí an teach solais agus ar ais. Siúlóid éasca 8km atá i gceist, a mhairfidh ~2 uair an chloig. Treoraí: Máire Beidh fáilte roimh chách. Beidh deoch againn i dteach tábhairne m.sh. O'Reilly's i nDumhach Thrá i ndiaidh na siúlóide. Siúlóid: Sléibhte Cuaille, Paddy's Top, Bearna Mhéabha, Commons, Sráidbhaile Tréigthe
Cur síos: Siúlóid mheánach – 4.5-5 huaire an chloig ag siúl. Tús na siúlóide: Carr Clós (tagairt eangaí - J 188095 nó N54.0212, W6.1879) Bí ann ag 10:00 r.n. le bheith réidh chun tosú ag siúl ag 10:15 r.n. Treoraí: Emer Nóta: Má tá tuilleadh eolais uait téigh i dteagmháil linn. Ma bhíonn síob uait déan teagmháil lá roimh ré. Treoracha go dtí tús na siúlóide: Má bhíonn tú ag teacht ó Bhaile Átha Cliath – téigh ar an M1 go bealach amach 18. Lean an R173 i dtreo Chairlinn ar feadh 14.5km. Cas fó chlé ag The Bush agus lean ar aghaidh ar R173 go dtí crosbhóthar The Irish Grange (1.75km). Cas fó chlé ar Rooskey Road. Tar éis 750m tóg an dara casadh fó chlé, The Deserted Village, Commons Road. Tiocfaidh tú ar carrchlós ar chlé tar éis 250m. Nó lean an nasc seo: https://maps.app.goo.gl/uAuEBgvM2gjcQEe29 Lean na treoracha thuas ó Rooskey Road. TREALAMH AGUS FEISTEAS RIACHTANACH Bí cinnte go bhfuil gach rud ar an liosta seo agat. http://www.cnocadoiri.com/trealamh-agus-feisteas.html Siúlóid: An Láithreach, Sliabh na Brocaí. Cur síos: Siúlóid mheánach – 4.5 huaire an chloig ag siúl. Tús na siúlóide: Séipéal Naomh Caoimhín, An Láithreach (tagairt eangaí - T 140 968 nó N53.0106, W6.3024) Bí ann ag 10:45 r.n. le bheith réidh chun tosú ag siúl ag 11:00 r.n. Treoraí: Daithí Nóta: Má tá tuilleadh eolais uait téigh i dteagmháil linn. Ma bhíonn síob déan teagmháil lá roimh ré. Treoracha go dtí tús na siúlóide: Ag teacht ó Bhaile Átha Cliath - Téigh ar an M11 go Cill Mocheanóg, ansin ar an R755 go dtí an Tóchar agus an Láithreach. Sa Láithreach, cas ar dheis i dtreo Ghleann Dá Loch. Tar éis cúpla céad méadar, os comhair bhialann Wicklow Heather, cas ar dheis arís agus téigh go dtí deireadh an bhóthair sin. Tá carrchlós beag suite ag Séipéal Naomh Caoimhín. Nó lean an NASC seo ar GoogleMaps go dtí tús na siúlóide TREALAMH AGUS FEISTEAS RIACHTANACH Bí cinnte go bhfuil gach rud ar an liosta seo agat. http://www.cnocadoiri.com/trealamh-agus-feisteas.html Eagrófar 2 shiúlóid threoraithe mar chuid den Five Lamps Festival ina mbeidh cur síos ar Ailtireacht agus ar Innealtóireacht Stairiúil na nDugthailte. Siúlóid A) Teacht le chéile : 6:00 i.n. Dé Céadaoin, 17 Aibreán 2024, ag La Touche House, os comhair Busárus. Beidh an tsiúlóid seo i gceantar Theach an Chustaim. Cuir áit in áirithe ar an nasc seo in Eventbrite. Siúlóid B) Teacht le chéile: 11:00 i.n. Dé Sathairn, 20 Aibreán 2024, ag Stáisiún Luas, Iosta na Rinne (The Point), an Líne Dhearg. Beidh an tsiúlóid seo i gceantar an Chalaphoirt Cuir áit in áirithe ar an nasc seo in Eventbrite. Mairfidh na siúlóidí timpeall uair go leith. Treoraí: Breandán Beidh fáilte roimh chách. Beidh na siúlóidí féin saor in aisce, ach ní mór iad a chur in áirithe ar Eventbrite chun srian a choinneáil ar an líon daoine a bheidh páirteach iontu. Má bhíonn tuilleadh eolais uait téigh i dteagmháil linn. Siúlóid Mheánach: Gleann Ó Máil, Log na Coille, Sliabh Meáin, Sliabh Bhuaile an Fheadáin. Fad: 16.5 km, Dreapadh: 800 m, 4.5 - 5 huaire an chloig Áit chruinnithe: Sráid Mhic Liam Íochtarach os comhair iar-oifigí BSL – Clifton Hall (Eircode D02 XP89). Imeoimid ag 9:30 r.n. go cruinn. (http://www.cnocadoiri.com/treoracha.html ) Nó Tús na siúlóide: An carrchlós ag teach tábhairne Fenton's, An Seisceann, Gleann Ó Máil. (tagairt eangaí : S 973 935, nó N52.9840, W6.5523 ) Bí ann ag 10:45 r.n. le bheith réidh chun tosú ag siúl ag 11:00 r.n. Treoraí: Deaglán Nóta: Má tá tuilleadh eolais uait téigh i dteagmháil linn Treoracha go dtí tús na siúlóide: Má bhíonn tú ag teacht ó Bhaile Átha Cliath – téigh ar an N81 go Baile Coimín. Lean ar aghaidh ar an N81 agus 15 km tar éis Bhaile Coimín cas ar chlé ag an teach tábhairne The Toll House. Téigh trí Dhún Ard go dtí The Wicklow Escape i mBaile an tSléibhe (Ballinclea). Cas ar dheis díreach ina dhiaidh sin, agus ansin ar chlé i gCnoc an Aragain. Tiocfaidh tú ar Fenton's tar éis 2 km. Nó lean an nasc seo ar GoogleMaps go dtí tús na siúlóide. TREALAMH AGUS FEISTEAS RIACHTANACH Bí cinnte go bhfuil gach rud ar an liosta seo agat. http://www.cnocadoiri.com/trealamh-agus-feisteas.html |
Eolas fúinnClub siúl sléibhe trí Gaeilge. Aimsigh ar an suíomhNaisc Thapa
All
|